Алгоритм побудови послідовності значень випадкової величини, що має сингулярний розподіл салемівського типу

Автор(и)

  • Я. В. Гончаренко Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова
  • Н. В. Дивляш Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова

Анотація

У роботі наведені опис і приклади застосування алгоритму отримання послідовності значень випадкової величини ξ з незалежними однаково розподіленими двійковими цифрами, що має сингулярний розподіл салемівського типу. При цьому розподіл ξ розглядається як однопараметричний розподіл, що залежить від параметра ρ=P{αi=1}, де αi --- i-та двійкова цифра ξ. Для отриманих за допомогою імітаційного моделювання вибірок продемонстровано три методи оцінювання невідомого параметра ρ: метод моментів і модифікації методів мінімальної відстані та максимальної правдоподібності, і здійснено порівняння точності отриманих оцінок.

##submission.downloads##

Опубліковано

26-12-2017

Як цитувати

Гончаренко, Я. В., & Дивляш, Н. В. (2017). Алгоритм побудови послідовності значень випадкової величини, що має сингулярний розподіл салемівського типу. Збірник Праць Інституту математики НАН України, 14(4), 7–18. вилучено із https://trim.imath.kiev.ua/index.php/trim/article/view/401